99 نسل انقلابی و نسلهای بعدی - شیعه مذهب برتر Shia is super relegion
سفارش تبلیغ
صبا ویژن
هرچه شمردنى است به سر رسد و هر چه چشم داشتنى است در رسد . [نهج البلاغه]

دهه فجر انقلاب اسلامی هم دارد تمام میشود. این روزها خیلی ها توی وبلاگ های خودشان حرف از انقلاب و آن کار عظیم الهی زدند .عده ای به دفاع از انقلاب و عده ای نیز بر ضد آن سخن به میان آوردند.
هرکسی نیز دلیل یا دلایلی برای حرفهای خود بیان کرده است.اما آن چیزی که این روزها و روزهای دیگر سال فکرم را به خودش مشغول کرده این است که آیا بین نسل اول و دوم وسوم انقلاب فاصله افتاده است یا خیر ؟ واگر جواب آری است
چرا؟؟
اصلا تا بحال در این مورد فکر کردید؟
اگر کمی به دوران انقلاب بر گردیم می بینیم که تمام افراد کودک ونوجوان وجوان و... همه و همه در پیروزی انقلاب نقش داشتند اما قشر جوان هر جامعه ای می تواند و شاید هم باید که نقش اصلی رادر پیشبرد یک نظام ایفا کند.
پس::
واقعیت این است که اگر نسل جوان درک شود و شناخته شود و از این سرمایه عظیم جامعه پس ازشناخت آن خوب استفاده شود و تمام آنها که در این رابطه مسئولیت دارند به مسئولیت خود عمل کنند ما به راحتی می‌توانیم خلاء حاصل شده بین نسلهای انقلاب را پر کنیم، توجه به شرایط خاص زمان و محیطی که جوان فعلی در او رشد کرده، نیز نقش اساسی دارد، رهبر بزرگوار انقلاب در دیداری که با جوانان داشته ضمن تشبیه جمعیت عظیم جوانان کشور به یک رودخانه پر خروش و پرفیض فرمودند:اگر برنامه‌ریزان و مسئولان کشور عاقلانه، خردمندانه و با شیوه علمی اولاً اهمیت این رودخانه را بشناسند و ثانیاً نقاط و مراکزی که به آب این رودخانه نیاز دارند، بشناسند، ثالثاً برنامه‌ریزی و کانال کشی کرده و آب را بجایی که نیاز است هدایت کنند، آنگاه هزاران مزرعه و باغستان از این نعمت بی‌دریغ الهی سرسبز و هر نقطة ویرانی آباد خواهد شد...
جوان ایرانی که در دهه 50 و60 آن معجزه‌ها را آفرید چرا  امروز نتواند، و به همین دلیل است که رهبری جامعه توصیه می‌کنند که :به جوانان مناعت طبع و عفت اخلاقی و اطمینان به نفس و اعتماد بخود و صداقت و شجاعت بیاموزید، در آنها اراده پولادین و انضباط اجتماعی و وجدان کاری به وجود آورید بعد هم برایشان برنامه‌ریزی کنید...
جوان امروز، پرورش یافته محیط دینی جامعه بوده و آگاه و با معرفت و بصیر و سیاسی و اهل تحلیل می باشد.جوانی که روزی در برابر طاغوتیان زمانه خودی نشانه داده و روزی نیز در جبهه های نبرد درس آموخته خود از دانشگاه عاشوراء را به جهانیان پس داده وامروز نیز در میدان بزرگ فرهنگی وعلمی اعلام موجودیت کرده است .
بنابراین::
اگر می خواهیم  شکاف بین نسل اول و نسلهای  بعدی را از بین ببریم  باید بین این نسلها یک وجه اشتراکی را جستجو کرد که همه را به یک نقطه روشن هدایت کند که به نظر من نقطه اشتراکی بهتر از انقلاب اسلامی که کپی گرفته شده از عاشورای حسینی است وجود ندارد .

 و.....

 جوان ایرانی امروز به همراه جوان ایرانی ابتدای انقلاب،امیدی دوباره بلکه چندباره در درون دوستان انقلاب وترسی عظیم در دشمنان آن افکند با ماهواره امیدی که ایران عقب افتاده سی سال قبل را در زمره هشت کشور پیشرفته جهان قرار داد.

پس باید به انتظار نشست تا از نسل همین انقلاب،فردا و فرداهایی دیگر بیافرینند البته با توکل بر ایمان واراده ایمانی خویش.

::: شنبه 87/11/19 ::: ساعت 2:13 عصر ::: ردپای دوستان: ردپا